Hizmetlerimiz

You are here:

1977 yılından beri basım sektörüne hizmetimiz devam etmektedir. Tıpkı bugün de olduğu gibi 1977 yılından beri değişmez hizmet ilkelerimiz: Ve o gün sahip olduğumuz 1964 model 46×64 ebadındaki Roland marka makinemizle doğru ve dürüst çalışmayı, kaliteli iş üretmeyi, verilen işi zamanından önce teslim etmeyi ve müşterilerimize güler yüzlü olmayı kendimize düstur edinmiştik.

O yıllarda şimdi kullanmadığımız fakat atmaya da kıyamadığımız matbaamızın önünde muhafaza ettiğimiz ilk göz ağrımız o minik makinemiz ile Cağaloğlu yayın sektörünün önde gelen yayınevleri Altın Kitaplar, İnkılâp Kitapevi, Tay Yayınları (hatırlayınız bir zamanların en popüler çizgi romanları Tommiks, Teksas, Redkit, Teks, Zagor vs.)’na kapak basarak yola çıktık.

Yüce Rabbim utandırmadı. Bir müddet sonra ilk göz ağrımızın yanında 50×70 ebadındaki çift renkli ikinci makinemize kavuştuk. O yıllar Kalebodur’un kataloglarının ve takvimlerinin basımını bize veren, bizlere de her konuda örnek olan ve bu çalışmalarımızda başarıya ulaşmamız için tüm fedakârlığı gösteren hatta bizzat başımızda bulunarak renklere kadar önerilerde bulunan; çektiği muhteşem fotoğrafları (diaları) ve titiz çalışmalarıyla bize destek veren değerli yönetmen

Nuri Bilge CEYLAN’ı da şükranla anıyoruz.

Zaman akıp gidiyor, teknoloji de inanılmaz bir hızla gelişiyor. Bir kez yola çıkmıştık; daha iyi ve daha güzelin peşindeydik, duramazdık. Makinelerimizle dört renkli 70×100 Komori ve beş renkli 70×100 makinelerimizi de katarak kuşe kâğıdını adeta oya gibi işliyorduk. Çeşitli kataloglar, broşürler, ajandalar, takvimler basıyorduk.

Hele tamamı renkli kuşe kâğıtlı bez veya sıvama referans ciltli kitaplarımızın güzelliği, nefaseti bizlere gurur ve mutluluk veriyordu. Her zaman olduğu gibi Cenâb-ı Allah’a sonsuz hamd ve senâ ediyorum ki; bizlere çok değerli müşteriler bahşetti ve yıllardır en güzel hizmetleri sunmamıza vesile oldu.

Özellikle matbaacılığın mutfağı olan, grafik bölümümüzden bahsetmek isterim. Zira yol arkadaşım Grafiker Bülent ENGEZ ve genç akademi mezunu ekibi sayesinde; birbirinden değerli ve güzel eserler ürettik. Hâlâ yıllar önceki amatör meslek aşkımızla yeni işler üretmeye devam ediyoruz.

Buna bağlı olarak son model CTP’mizin, renk baskı kontrol ekranımızın, 70×100 tek renkli siyah beyaz kitaplar bastığımız Roland makinemiz, 50×70 iki renkli kitap kapağı, kartpostal, panorama gibi işler basan Roland makinemiz, 70×100 dört renkli Komori ve 70×100 beş renkli Komori makinelerimizle de yüksek tirajlı broşürler, kataloglar, renkli kitaplar, dergiler, turizm haritaları, güzel anadolumuzun vilayetlerini tanıtıcı turizm broşürleri ve kitapları olmak üzere tüm renkli işlerin basımını en iyi şekilde gerçekleştiriyoruz.

Basım işlerinin sonunda mücellit diye tabir ettiğimiz cilt bölümümüzde de; sekiz üniteli, kapak takmalı üç ağız bıçaklı harman ve dikiş makinemiz, iki adet son sistem kırma makinemiz, iki adet kesim makinemiz, klasör yeri delme makinemiz ve titiz elemanlarımızla da en güzel şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Dile kolay 1977’den bugüne kadar Asaletimizle, Saygınlığımızla, Ticari itibarımızla, kul hakkını ve hukukunu en hassas düzeyde tuttuğumuz fiyat politikamızla, bizim bugünlere gelmemize sebep olan Yüce Rabbimizin izniyle daha nice yıllar çok değerli müşterilerimize, gönül dostlarımıza aynı duygularla hizmet vermeye devam edeceğiz.

Cenâb-ı Allah’ıma her daim hamd ediyorum ki; Nur-u Osmaniye’nin bodrum katında çırak olarak başladığım bu meslekte çok güzel ve çok özel yerlere geldik. Hep dualarımda “Allah’ım! Beni insanlığa ve İslam Âlemi’ne hayırlı hizmetlerde bulunmayı nasip eyle” derdim. Geriye baktığımda gerçekten hep teşekkür almışız, dua almışız, iyi anılacak eserler bırakmışız. Bundan sonra da aynı duygularımızla hizmetimize devam edeceğiz.

Hüseyin Salâhi ÇİLOĞLU